Ternaard reisde zaterdag af naar het Groningse Opende. De ploeg die op de elfde plaats stond met 10 punten en Ternaard op de laatste plaats met 7 punten. Daaom een belangrijke wedstrijd voor Ternaard. Als men de drie punten pakte kreeg men aansluiting met Opende. Toch kende Ternaard ook vandaag weer vele blessure,s. Zo bleven Gosse Reinder Kingma langdurig geblesseerd, Tsjerk Meijer, Hotse Ferwerda, Nutte Cuperus langdurig, Alwin van der Weg en Anton Keegstra aan de kant. Op de bank begonnen Richard van der Meulen na een blessure weer terug en Janco Postma.

Echter in de warming up moest ook nog Jurjen Sipma afhaken. Voor hem in de plaats kwam Richard van der Meulen. Zo is dus trainer Hans Blom een niet te benijden man bij Ternaard met al die blessure,s.Hierna was het wachten op scheidsrechter Dijkstra uit Veenwouden die niet bereikbaar leek te zijn. Namens de rapporteur die aanwezig was in Opende,blijkt dat dhr Dijkstra wel vaker niet komt opdagen zonder dit te melden. Gelukkig was dhr Klaas Elzinga uit Opende bereid om deze wedstrijd te leiden waar beide ploegen mee akkoord gingen en de wedstrijd om 14.45 uur kon beginnen. Beide ploegen begonnen aftastend aan de wedstrijd.Het is Ternaard dat iets meer aanvallender wordt en enkele kleine kansjes krijgt. Zo ook in de 17e minuut als Jan Lammert van der Kooi goed over rechts door gaat en de bal bij de achterlijn voor brengt op de inkomende Teake Jan Keegstra, maar keeper Eppie Pijpker van Opende is net iets eerder bij de bal om zo erger te voorkomen. Meteen komt Opende er snel uit en is het Hendrik de Zwart die door kan gaan en fraai uithaalt, maar even zo fraai stopt keeper Marco Tilma zijn inzet. Zo blijven beide ploegen hard werken met geen goed voetbal. Zo moet in de 31e minuut ook nog Richard van der Meulen geblesseerd het veld verlaten en is hij misschien toch iets te vroeg weer begonnen. Voor hem in de plaats kwam Janco Postma. Toch komt Ternaard in de 35e minuut op voorsprong als Teake Jan Keegstra goed over rechts op snelheid doorgaat en hierna naar binnen komt en ziet dat keeper Pijpker zijn doel uitkomt, en met een prachtig hard schot schiet hij de bal langs Keeper Pijpker en brengt Ternaard verdiend op een 0-1 voorsprong. Beide ploegen krijgen hierna nog een aantal mogelijkheden, maar de rust gaat in met een 0-1 voorsprong voor Ternaard

Na rust geen wijzigingen bij Ternaard dat meteen moet toezien dat Opende meer druk zet en Ternaard vast zet op eigen helft en op jacht gaat naar de gelijk maker. Zo moet in de 47e minuut eerst Wietse Sipma een inzet van Hendri de Zwart van de doellijn halen,maar in de 50e minuut is het toch Opende dat op 1-1 komt door Rick van der Veen. Opende ruikt meer, en net zoals tegen Anjum in het eerste kwartier van de tweede helft is Ternaard even de kluts kwijt. Het wordt in de 55e minuut zowaar 2-1  door Henk Veenstra die een voorzet vanaf links zo kan inschieten. In de 58e minuut wordt het nog erger als Hendrik de Zwart vanaf rechts op volle snelheid door kan gaan – zonder aangepakt te worden – vrij kan uithalen en de 3-1 op het scorebord zet. Ternaard moet nu alles of niets spelen en moet lef tontn. Dat wordt ook beloond als Ternaard in de 66e minuut een hoekschop mag nemen die prima wordt voorgebracht en in paniek wordt de bal door een eigen speler van Opende in zijn eigen doel geschoten en komt Ternaard op 3-2, en leeft Ternaard nog. Martinus Hannema wordt hierna onderuit gehaalt en dat leverd Opende speler Rick van der Veen geel op. Ook Opende speler Henry van der Wal krijgt hierna geel van scheidsrechter Elzinga die de doorgebroken Jan Lammert van der Kooi vast houdt in de 76e minuut. De vrije trap wordt door Roel Hoekstra prima in het strafscop gebied van Opende gebracht op de inkomende Hendrik Talsma die prima inkopt. Echter de bal gaat net over het Opende doel. Dit was toch weer een mogelijkheid om op gelijke hoogte te komen met Opende.Maar in de 83e minuut slaat toch Opende weer toe en is het Henk Veenstra die een voorzet vanaf links prima inschiet en zo Opende op een 4-2 voorsprong brengt. Ternaard probeerd het nog wel, een groot compliment voor dejongens die de tweede helft alles hebben gegeven. In de blessure tijd wordt het ook nog 5-2 door een doelpunt van Opende speler Hendrik de Zwart. Hierna fluit ook meteen de uitstekend leidende scheidsrechter Elzinga voor de laatste maal en blijft Ternaard achter met lege handen, en zit het echt in de hoek waar de klappen vallen met z,n vele blessure,s. Volgende week speelt Ternaard tegen Birdaard. Dit is de laatste wedstrijd voor de winterstop