K800 P1200447

Ternaard heefd zaterdagmiddag een riante voorsprong van 4-1 alsnog uit handen gegeven tegen 5e klasser Holwierde in een wedstrijd waar alles in zat. Drinkpauzes, vuurwerk blessure scheidsrechter  en 8 doelpunten. Na twee nederlagen van Ternaard tegen Marrum restte Ternaard in een tweeluik tegen Holwierde voor alsnog handhaving in de 4e klasse.

Trainer Henk de Boer kon deze middag weer beschikken over Gosse Reinder kingma en Roel Hoekstra die beide een wedstrijd waren geschorst. Op de bank begon hij met Gosse Reinder Kingma, David de Vries, Jacob van der Veen, Remco van der Kooi, Diether de Jong en res keeper Klaas Johan Hoekstra.

Onder leiding van scheidsrechter van Os van Ameland, was het Holwqierde dat onder zomerse omstandigheden om half drie mocht aftrappen. Beide ploegen tasten elkaar eerste minuten wat af, maar in de 4e minuut was het Ternaard dat de eerste goede aanval mocht opzetten, als Roel Hoekstra zich op links goed vrijspeelde  en bij de achterlijn  de bal voor bracht, maar zijn voorzet werd onderschept door de verdediging van Holwierde, en zo leverde deze aanval van Ternaard niets op. In de 6e minuut was het Holwierde dat er gevaarlijk uitkwam en Holwierde speler Jurrely Torbed zich vrij speelde op links en toen naar binnen kwam en kon uithalen waarbij de bal via doelman Anne Helling bij Yirsan Bouma kwam die ook mocht uithalen, maar weer was het Anne Hellinga die redding bracht. Zo bleef in de beginfase Holwierde het gevaarlijkst en kon Ternaard zo nu en dan een aanval opzetten, maar de afwerking was telkens te onzuiver. In de 15e minuut eindelijk weer eens een een goed op gezette aanval als Wietse Sipma op links werd weg gestuurd en prima alleen dorrging en het strafschop gebied inging en zou uithalen, maar zijn schot werd geblokt door een verdediger van Holwierde waarna ze konden uitverdedigen. In de 19e minuut  opnieuw een aanval van Ternaard als jan Peter Prins enkele tegenstanders omspeelde en toen Roel Hoekstra op rechts weg stuurde die naar binnen kwam en kon uithalen waarbij de bal net voor langs het Holwierde doel ging. In de 21e minuut was het Holwierde dat er gevaarlijk uitkwam en Jurrely Torbet zich vrij speelde  en alleen richting keeper  Anne hellinga kon gaan, maar goed naar de bal kijkend, was het keeper Anne Hellinga die de inzet van Jurrely Torbet stopte. Hierna in de 25e minuut even een drink pauze, want het was drukkend warm. In de 28e minuut was het opnieuw Holwierde dat er gevaarlijk uit kwam en een een speler het strafschop gebied van Ternaard indook en door Jurjen Sipma werd aangetikt waarop hij ten val kwam. Iedereen dacht dit is een strafscop, maar scheidsrechter van Os liet doorspelen en kon Ternaard uitverdedigen.Zo bleef de wedstrijd na 30 minuten voetbal open en creeerden beide kansen, zo ook in de 35e minuut als Simon van der Weg met een splijdende pass Wietse Sipma weg stuurde richting Holwierder doel en kon uithalen waarbij de bal via een been van een verdediger naast ging. de toegekande hoekschoppen – het waren er drie –  leverden niets op voor ternaard . zo brak de rust aan met een 0-0 stand.

Na rust bleef de niet geheel fitte Danny Post  achter in de kleedkamer en kwam Gosse Reinder Kingma voor hem in het veld. Ternaard begon meteen sterk aan deze tweede helft en dat leidde in de 49e minuut tot een prima aanval waarbij Janco Postma van achteruit mocht opkomen en hierna  Teake Jan keegstra aan speelde die hierna bij de achterlijn de bal voorbracht op de inkomende Hendrik Talsma die zou inkoppen maar zag dat de keepre van Holwierde de balnog net voor zijn hoofd weg plukte. Maar in de 52e minuut was het Holwierde dat uit het niets aan de leiding kwam als de bal vanaf rechts werd ingeschoten door Yirsan Bouma,die de bal laag achter doelman Anne hellinga schoot en zo Holwierde  op een 0-1 voorsprong bracht. Ternaard was even van slag na deze domper, waarna Holwierde iets gemakkelijker ging spelen.In de 60e minuut was hetscheidsrechter van Os die de wedstrijd staaktewaarbij vooraf al op het parkeer terrein vuurwerk was afgestoken en meldde dat wanneer het weer gebeurde hij de wedstrijd zou staken. Ecter een paar jongetjes  hadden rood/witte rookbommetjes en staken die helaas af aan de zijlijn waarop de scheidsrechter de wedstrij even 5 minuten stillegde. Meteen hierna in de 63e minuut mocht Ternaard op links een vrije trap nemen die door Roel Hoekstra werd genomen die de bal  in het strafschop gebied van Holwierde brengt waar Hendrik Talsma Goed voor zijn man kwam  en de bal in het doel Van Holwierde kon tikken en zo Ternaard weer op gelijke hoogte bracht 1-1. hierna weer een drink pauze ingelast. Nu was het Ternaard dat veel beter in de wedstrijd zat en Holwierde terrug drong. Zo kwam Ternaard op voorsprong als een prachtig opgezette aanval die begon bij Simon van der weg die met een prachtige pass op Roel Hoekstra aanspeelde die bij de achterlijn de bal voorbracht waarbij de keeper van Holwierde de bal nog net kon wegtikken maar de bal kwam voor de voeten van Wietse Sipma die een tegenstander uitspeelde  en de bal in de hoek van het Holwierder doel schoot en Ternaard op 2-1 kwam. De wedstrijd was open en in de 76e minuut werd het zelfs 3-1 door opnieuw Wietse Sipma die met een prachtige lob de keeper van Holwierd verraste en zo Ternaard op 3-1 zette.Holwierde was van slag en Ternaard rook bloed, want in de 78e minuut was het de prima spelende Roel Hoekstra die enkele tegenstanders van zich af scudde en hierna  de bal voorbracht op de inkomende Wietse Sipma die de bal formidabel achter de doelman van Holwierde kopte en zo Ternaard in een kort tids bestek, riant op een 4-1 voorsprong bracht. Zo wisselde trainer de Boer inj de 80e minuut de degelijk spelende Simon van der Weg enbracht Jacob van der veen voor hem in de ploewg. Echter in de 82e minuut was het Holwierde speler Jurrely Torbet die uit een voorzet zomaar de 4-2 kon inschieten. Nog niets loos zou je zeggen, maar het was nu Holwierde dat bloed rook, want in de 86e minuut was het Holwierde dat op links even buiten de zestien van Ternaard een vrije trap mocht nemen. Het was keeper Anne hellinga van Ternaard  die de muur zette waarna Holwierde speler Yirsan Bouma prachtig de bal in de verste hoek legde van het Ternaarder doel en zo Holwierde op 4-3 bracht. Hierna werd Jan Pieter Prins nog gewisseld door trainer de Boer  en werd David de Vries in het veld gebracht. Ternaard probeerde de voorsprong te behouden, maar ook dat lukte niet, want in de 89e minuut was het Yirsan Bouma die Ternaard in dikke rouw bracht door de 4-4 te maken. Meteen hierna floot scheidsrechter van Os voor de laatste maal en was het bij Holwierde dolle vreugde en dropen de spelers vanTernaard  staf en supporter  teleurgesteld af. Hoe was het mogelijk, dat je een 4-1 voorsprong zo uit handen gaf. Tevens was dit de laatste wedstrijd van Hendrik Talsma in het eerste elftal. Jarenlang was hij het boegbeeld van Ternaard 1 en gaat nu een stapje terrug doen. Voorzitter Jan Yde van der Kooi overhandigde hem een bos bloemen. Hendrik bedankt.