Zaterdagmiddag dan eindelijk weer eens een competitie wedstrijd op eigen veld tegen GSVV al waren de velden s’morgens nog wel hard. En na de nederlaag bij Holwerd uit, wilde Ternaard vandaag iets recht zetten met een overwinning tegen GSVV dat altijd weer een lastige tegenstander is voor Ternaard.

Trainer Kootstra kon weer beschikken over Teake Jan Keegstra die echter op de bank begon samen met  Simon Jan Dijkstra en Gerwin Wiersma. Janco Postma ontbrak deze middag wegens werk. Het was pupil van de weekTjesse van der Wal die even voor half drie de wedstrijdbal aangeboden door Schilder en behang bedrijf Jan de Vries, aanbood aan scheidsrechter Bootsma uit Witmarsum die hierna voor het begin van de eerste helft floot en Ternaard mocht aftrappen.

Het eerste gevaar kwam van Ternaard  als in de 3e minuut Ternaard een vrije trap  mag nemen die genomen werd door Roel Hoekstra die de bal bij de tweede paal brengt bij de op rechts staande Danny post die de bal hellas voorlangs schiet. Hierna is het GSVV dat een paar kleine mogelijkheden krijgt maar echt gevaarlijk gaat dat niet worden waarbij de voorhoede speleers vaak buitenspel stonden. Zo golft het spel op en neer met een GSVV dat dat veel de lange bal hanteerd en een Ternaard dat te slordig speelt en in een te laag tempo om het GSVV lastig te maken. Maar in de 23e minuut is het GSVV dat er over lionks gevaarlijk uitkomt als GSVV speler Ytzen Durk de Vries prima op snelheid naar binnen komt en mag uithalen, waarbij de bal binnenkant paal het veld weer instuit buiten bereik van keeper Anne Hellinga, waarna de verdediging van Ternaard de bal kan wegwerken. Dit was toch even schrikken bij Ternaard dat hierna beter in de wedstrijd komt en in de 34e minuut een prima kans voor Ternaard als uit een vrije trap die even buiten het zestien meter gebied van GSVV mag worde genomen door Jacob van der Veen die de bal goed in de bovenhoek van het GSVV doel schiet , maar ook heel fraai door  de keeper van GSVV wordt gestopt. In de 36e minuut is het Remco van der Kooi die vanaf links alleen door kan gaan richting keeper van GSVV maar deze duikt op de bal net voor Remco zal uithalen. Waarbij de stand nog steeds in evenwicht blijft. En in de 38e minuut mocht Ternaard niet klagen als een inzet van een GSVV speler nog net voor de doellijn kan worden weg gehaald door een verdediger van Ternaard. Toch komt Ternaard in de 40e minuut op voorsprong als opnieuw Remco van der Kooi goed doorgaat en zijn man uitspeelt en daarna alleen opo de keeper van GSVV afgaat en beheerst de 1-0 binnen schiet. Meteen hierna in de 42e minuut opnieuw een goede mogelijkheid voor Ternaard als Remco van der Kooi goed over links doorgaat en hierna de bal voorbrengt op de meegekomen Danny Post, maar zijn inzet verdwijnt over het doel van GSVV. Maar op slag van rust wordt het het dan toch 2-0 door opnioeuw Remco van der Kooi die op links wordt weg gestuurd en alleen  voor de keeper van GSVV verschijnt en heel koebloedig de bal achter de Doelman van GSVV schiet en zo Ternaard op een mooi moment op 2-0 brengt. Dit werd ook de ruststand

Na rust geen wijzigingen in de ploeg van Ternaart dat moet toezien hoe in de 50e minuut GSVV een prima kans krijgt als een voorzet vanaf rechts bij de 2e paal wordt gebracht bij GSVV speler Gerrit Jagersma die vrij kan inkoppen maar de bal in  de handen van keeper Anne Helinga kopt. Dit had voor GSVV de aansluitins treffer kunnen zijn. Maar hierna is het Ternaard dat de wedstrijd dicteert en kansen krijgt. Eerst is het Jitze de Beer die uit een snel genomen vrije trap er vandoor kan gaan en alleen voor de keeper  de bal tegen hem opschiet, waardoor het nog steeds 2-0 blijft.Maar GSVV blijft loeren op een kans. In de 80e mionuut wisselt trainer Kootstra de moe  gestreden Remco van der Kooi en komt Teake Jan keegstra voor hem in het veld. Zo wordt het in de 82e minuut 3-0 voor Ternaard als uit een voorzet van Danny Post, Jacob van der Veen kan uithalen en zo Ternaard op een 3-0 voorsprong zet. In de 86e minuut wordt het ook nog 4-0 als Gosse Reinder Kingma met een prachtige pass Danny Post weg stuurd die hierna uithaalt en de keeper van GSVV kansloos laat. In de 88e minuut wordt het ook nog 5-0 door opnieuw Danny Post. Scheidsrechter Bootsma laat GSVV nog wel aftrappen maar fluit hirna voor het einde van de wedstrijd en zo behaalde Ternaard een ruime overwinning op GSVV