De A-selectie van Ternaard starte maandag 3 Augustus met de taining onder leiding van de nieuwe trainer Henk de Boer uit Dokkum. Er werd die week 4 maal getraind waarna er op zaterdag een voetbal gehouden werd waarbij de spelers soep en broodjes kregen tijdens de middagpauze. Leiders zijn Adolf Braaksma en Tjeerd van der Veen en assistent scheidsrechter is Jappie Braaksma en team maneger is Jan Bandstra zodat de hele staf compleet is.Van de A-junioren kwamen over Jacob van der Veen, David de Vries, Kevin Post, Alwin van der Weg, Hayo Greydanis, Jitse de Beer en Jelle Soepboer. Verder kwamen na een lange blessureleed Nutte Cuperus en Hendrik Talsma weer bij de selectie die bestaat uit 24 man.

Ternaard is ingedeeld in de 5e klasse B met 12 ploegen. Dinsdagavond 11 Augustus was de eerste oefenwedstrijd tegen 4e klasser De Lauwers die in 3 – 3 eindigde, waarna er nog geoefend werd tegen Beetgum en Anjum. Voor de beker lootte Ternaard, Boornbergum, Jistrum en Holwerd. Ternaard lijkt klaar te zijn voor het nieuwe seizoen waarbij de doelstelling is via periode of kampioenschap graag terrug te willen keren naar de 4e klasse. Verder heeft Ternaard een 2e en 3e elftal alsmede B en C – Junioren een E1, E2, D1, F1 pupillen en voor het eerst H – pupillen. Verder nog een Dames en Meisjes team.