Op zaterdagmorgen 22 April 2017 stod er een mooie beker wedstrijd gepland tussen Ternaard JO15-1 en QVC JO15-1 op sportpark “De Bourfinne”. Er werd gespeeld voor een plek in de halve finale van het Zwaluwen jeugd beker toernooi onder de 15.Er stond een sterke  noord-westelijke wind dat dat in de eerste helft voordeel gaf aan QVC

Ternaard begon met een sterke elf in de eerste helft. Na het eerst fluitsignaal kon er direct opgemerkt worden dat het een spannende en evenwichtige  wedstrijd zou worden. Ternaard begon beter aan de  eerste helft en creeerde meer kansen dan QVC. Langzamerhand kwam QVC beter in de wedstrijd en ook zij creeerden wat kansen. Haverwege de eerste helft was er een mooie combinatie tussen Germer van der Weg en Gerwin Wiersma die de bal aan Almer Zijlstra gaf die vervolgens een mooie steekbal gaf op Alex van der Weg die hellaas de bal niet in het net kon krijgen door een goed uitkomende keeper . Even later in de wedstrijd gaf een speler van QVC een hoge voorzet waarop de keeper van Ternaard (Klaas Pietr Akkerman)  zich verkeek maar desondanks kon hij de bal nog netjes overtikken. Beide teams konden na wat kansen zichzelf niet belonen op een doelpunt in de eerste helft

 In de tweede helft speelde QVC met meer druk op de verdediging van Ternaard, hierdoor creeerde QVC meer kansen dan Ternaard in het begin van de tweede helft. Alle kansen werden goed onderschept  door de verdediging van Ternaard. Na een tijdje kwam Gerwin Wiersma op de middenlijn aan de bal, hij maakte een schitternde loop aktie en kwam 1 op 1 te staan met de keeper die weer goed zijn doel klein maakte en na het schot van de middenvelder de bal klem kon pakken. Na deze aktie werd Ternaard een stuk aanvallender en creeerden mooi wat kansen. Waaronde een mooie counter die bij Simon Jan Dijkstra begon, Ronald Post nam de bal mee en kon een goede steekbal op Almer Zijlstra geven die net te kort kwam om de bal voor zijn rechter te krijgen, de keeper kwam weer goed uit. Na een aktie van Ternaard kwam de bal ongelukkig bij Anthony Hoekstra die hem toch goed aannam en de bal op het QVC doel vuurde, heelaas werd de bal geblokt ddor een verdediger van QVC. 10 minuten voor tijdpasste een middenvelder van QVC een hoge bal naar zijn eigen keeper die de bal met de handen wou controleren. dit mag niet en daarom kreeg Ternaard een indirecte vrije trap. Die werd genomen door Gerwin Wiersma, hij legde de bal klaar op Germer van der Weg die de bal niet in het volle doel van QVC kon krijgen. De leiders Auke Wiersme en Anne Hellinga zagen al pennaly,s aankomen en besloten om Gerwin Wiersma (hield tegen Kootsertille drie penalty,s tegen) op doel te zetten voor Klaas Pieter Akkerman, die een goed wedstrijd keepte. Na blessure tijd floot de scheids af en het werd dus penalty,s.

De spanning steeg bij beide  teams en het grote publiek aan de kant van het veld. QVC begon met  penalty,s. De eerste penalty van QVC was goede in het rechter hoekje geplaatst. Daarna mocht de keeper van Ternaard een penalty nemen, ook hij schoot hem beheerst in het rechter hoekje (1-1).Toen mocht QVC  zijn tweede penalty nemen, deze werd in het linker hoekje geschoten en de keeper van Ternaard kwan een paar centimeter te kort. Toen mocht Germ Durk van der Kooi, hij schoot  de bal via de keeper in het doel (2-2). de derde penalty van QVC was weer in het linker hoekje en weer kwm de keeper van Ternaard een paar centimeter te kort. Toen mocht Almer Zijlstra een penalty nemen, hij schoot hem geweldig in de rechter hoek. het bleef weer gelijk (3-3).. Als vierde mocht de QVC aanvaller een penalty nemen, maar hij schoot de bal langs de paal tegen het reclame bord. Door de gemiste penalty kon Ternaard op voorsprong komen  via Anthony Hoekstra. Anthony bleef rustig en schoot de bal mooi in het linker hoekje, Ternaard stond voor met(4-3). De vijfde penalty moest zitten voor QVC om in de wedstrijd te blijven maar ook deze werd gemist en zo ging Ternaard JO15-1 door naard de halve Finale. Een goede prestatie voor de jongens van Auke en Anne.