Zatermiddag stond de derby Ternaard – Anjum op het programma met in de wetenschap dat dit altijd wedstrijden zijn waar veel strijd en inzet is. Zo ook vandaag werd er weer op het scherpst van de snede gespeeld, waarbij Ternaard de rust inging met een 2-1 voorsprong, maar na negentig minuten voetbal moest toezien dat Anjum met 3-4 had gewonnen, en daardoor Ternaard nog dieper in de zorgen bracht. Waar de mannen van Hans Blom toch wat meer hadden verdiend.

Ternaard wilde na enkele nederlagen vandaag toch laten zien dat het veel te laag op de ranglijst stond. De 168 toeschouwers gingen er eens goed voor staan deze middag en waar in het programma boekje van de vv Ternaard aandacht werd geschonken aan Wieger Holwerda 44 jaar jong die lijdt aan de vorm van dementie.(FTD) Fronto Temporale Dementie. Wieger zijn broer Henk Jan Holwerda zal een sponserloop houden en de vv Ternaard stelde voor om de helft van de entre gelden van de wedstrijd Ternaard – Anjum te schenken aan zijn broer Wieger. Tevens kon je een donatie geven in enkele bussen die in de kantine stonden. Trainer Hans Blom moest ook deze middag weer puzzelen om een elftal op de been te brengen.Zo waren Gosse Reinder Kingma, Tsjerk Meijer , Richard van der Meulen en Hotze Ferwerda allen geblesseerd. Op de bank begonnen Janco Postma-na een lange blessure periode ,weer terug-Aant Soepboer en Junior Jacob van der Veen. Het was pupil van de week Tony Sliep die even voor half drie de wedstrijdbal- geschonken door slagerij Smit- aanbood aan scheidsrechter Baar uit Oldehove, die hierna floot voor het begin van de eerste helft en Ternaard mocht aftrappen en gelijk in de eerste minuut al een prima kans kreeg. Het is Teake Jan Keegstra die prima zijn tegenstander uit speelde op rechts en hierna de bal bij de tweede paal bracht waar helaas geen mede speler was, en dus kon de verdediging van Anjum opruimen. Ternaard begon gelijk fel en zette Anjum onder druk. Maar in de 4e minuut is het Anjum dat er gevaarlijk uitkomt als Pope Bauke Holwerda zomaar vrij over rechts kan oprukken zonder dat de verdediging van Ternaard ingrijpt waarna Pope Bauke van zo,n 20 meter kan uithalen met een prachtig venijnig schot waarbij keeper Marco Tilma nog net de vingertoppen tegen de bal krijgt zodat de bal over zijn doel gaat en Anjum een hoekschop mag nemen die niets zou opleveren voor Anjum. In de 8e minuut mag Ternaard op links een vrije trap nemen die door Martinus Hannema prima wordt ingeschoten, maar de verdediging van Anjum kan de bal nog net wegwerken ten koste van een hoekschop die priema wordt voorgebracht maar geen doelpunt zou opleveren voor Ternaard. Zo heeft Ternaard de eerste 20 minuten het beste van het spel, maar levert het geen doelpunt op Dat doet Anjum wel, want in de 25e minuut is het opnieuw Pope Bauke Holwerda die kan oprukken, maar is het de verdediging van Ternaard die nu wel ingrijpt waarbij in een kluwen van spelers de bal voor de voeten van Anne Zijlstra komt die met een simpel tikje de 0-1 inschiet voor Anjum. Ternaard raakt niet van slag en dringt aan en krijgt in de 28e minuut een vrije trap mee die door Roel Hoekstra wordt genomen en de bal keihard inschiet waaebij keeper Turkstra de bal niet onder kontrole krijgt en Jan Lammert van der Kooi er als de kippen bij is om de bal in Anjummer doel te  schieten en zo Ternaard weer op gelijke hoogte brengt 1-1. Dik verdiend ook waarbij Ternaard Anjum gelijk weer onder druk zet. Maar in de 30e minuut raakt Anton Keegstra geblesseerd en kon niet verder spelen. Opnieuw pech voor trainer Hans Blom die al zo veel spelers moet missen Hij brengt hierna B-junior Jacob van der Veen in het veld die zijn debuut maakt in het eerste elftal van Ternaard. Wietse Sipma wordt hierna onder de voet gelopen door Sietse Jansma ied geel krijgt van scheidsrechter Baar. Maar in de 38e minuut is het Ternaard dat op voorsprong komt. Een goed opgezette aanval van achter uit is het Anne Rienk Syens die Jan Lammert van der Kooi aanspeelt die goed doorgaat over rechts en uithaalt waarbij de bal voorbij de liggende keeper Turkstragaat en de bal bij de inkomende Jacb van der Veen Komt die de bal in het lege Anjummer doel schiet en Ternaard voor rust op 2-1 voorsprong brengt. Een mooi debuut voor deze talentvolle joinge speler van Ternaard. Rust derhalve 2-1 voor Ternaard.

na rust geen wijzigingen bij Ternaard dat gelijk in de 47e minuut een kansje krijgt als Roel Hoekstra ziet dat keeper Turkstra iets te ver voor zijn doel staat en hem probeerd te verrassen met een lobje, maar de bal gaat net over het Anjummer doel. Maar in de 50e minuut komt Anjum op gelijke hoogte met Ternaard als keeper Tilma een schot van een Anjum speler niet onder kontrole krijgt, is het Johan Boersma die er als de kippen bij is om de 2-2 in te schieten. Dit is toch wel een domper voor de boys van Ternaard,want het is nu Anjum dat beter begint te spelen en meer ruikt en Ternaard terug dringt. Toch krijgtTernaard in de 57e minuut nog een grote kans als keeper Turkstra van Anjum de bal volkomen mist, maar Jan Lammert van der Kooi niet meer rekent op deze kans. Hierna is het Anjum dat er een tandje bij gooit en is het in de 70e minuut Sietse Jansma die vanaf rechts met een droog laag schot keeper Tilma passeert en Anjum op 2-3 brengt. In de 82e minuut wordt het nog erger voor Ternaard als Pope Bauke Holwerda simpel uit een snelle aanval de 2-4 mag inschieten. Maar Ternaard recht de rug en zet nog een keer aan,en dat leidt zowaar in de 85e minuut tot de 3-4 als Wietse Sipma keihard uithaald en keeper Turkstra de bal niet onder kontrole krijgt en Jaco van der Veen goed is doorgelopen en de bal prima in het Anjummer doel schiet. Ternaard ruikt  meer en krijgt zowaar kansen op de 4-4 in een hechtisch en boeiend slot waarbij Anjum er in de counter gevaarlijk uitkomt. Maar het mocht niet meer baten voor Ternaard, want na 90 minuten voetbal is het hierna scheidsrechter Baar die voor de laatste keer fluit en moet Ternaard weer een nederlaag incasseren. Volgende week wacht de uitwedstrijd tegen Opende dat ook mee onderaan staat.