Ternaard speelde zaterdagmiddagzijn laatste bekerwedstrijd tegen sc Boornbergum 80. Het moest met ruime cijfers winnen om door te komen in de knoc out poule omdat Boornbergum een veel beter doelsaldo had. Echter zover kwam het niet dezez middag want Ternaard verloor met 4 – 0 en kan zich gaan richten op de competitie.

trainer Henk de Boer miste de zieke Nutte Cuperus en Roel Hoekstra die deze week op vakantie was.Op de bank begon hij met Janco Postma Aant Soepboer Arnold Kingma en keeper Bert Bakker. Het doel werd nu verdedigd door Anne hellinga. Het was half drie als scheidsrechter Hielkema uit Niebert voor het begin van de eerste helft fluit en Ternaard meteen in de 1e minuut al een grote kans krijgt als Gosse Reinder Kingma vanaf links de bal voorbrengt op de inkomende Jelle Soepboer, maar helaas deze mist vrij voor doel de bal vlkomen. In de 3e minuut mocht Ternaard een vrije trap nemen als Martinus Hannema op de hakken werd gelopen even buiten het strafschopgebied van Boornbergum. Het was Jacob van der Veen die zich hiermee belaste en de bal op de lat schoot waarna de terrugspringende bal weggewerkt kon worden door de verdediging van Boornbergum. Het was Ternaard dat fris van start ging en totaal niet in de problemen kwam. Zo ook in de 10e minuut had het op voorsprong moeten komen toen Jacob van der Veen vanaf links goed naar binnen kwam en de bal prima voor gaf op de vrij staande Gosse Reinder die inschoot maar de bal tegen de keeper opschoot. De terrugspringende bal kon hij opnieuw inschieten maar zijn inzet ging nu over het doel. Dit zijn toch kansen die je moet benutten wil je echt een vuist maken. Zo help je de tegenstander in de wedstrijd. Na 18 minuten kwam dan ook Boornbergum beter in de wedstrijd en kreeg het in de 22e minuut een grote kans als Wietse Sipma de bal iets te zacht terrug kopt op zijn eigen doelman en de spits van Boornbergum de bal kan onderscheppen, maar hij schoot de bal naast het Ternaarder doel. In de 28ee minuut opnieuw een grote kans voor boornbergum als de bal vanaf links bij de tweede paal wordt gebracht waar een speler van Boornbergum helemaal vrij stond en kon uithalen, maar gelukkig kon Wietse Sipma de bal nog net van richting veranderen en ging de bal naast. De hoekschop leverde niets op voor Boornbergum. In de 35e minuut mocht Ternaard opnieuw een vrije trap nemen die door Jacop van der Veen goed werd ingeschoten, maar even zo fraai door de keeper van Boornbergum over zijn doel werd getikt. De toegekende hoekschop leverde niets op voor Ternaard zodat de rust inging met een 0 – 0 stand. Na rust geen wijzigingen bij Ternaard dat nu toch meer druk moest zetten Echter in de eerste helft al wat last van zijn rug gekregen, moest Wietse Sipma het veld verlaten en kwal Janco Postma voor hem in de ploeg. Maar in de 49e minuut slaat Boornbergum toe als Sander Braam zo maar kan oprukken en mocht uyithalen en Boornbergum op een 1 / 0 voorsprong bracht. En in de 51e minuut werd het al 2 / 0 door Niels De Haan door slecht verdedigen van Ternaard. Trainer de Boer wisselde in de 60e minuut Jurjen Sipma en bracht Aant Soepboervoor hem in het veld. Zo bleef Ternaard achter de feiten aanlopenen moest toezien hoe in de 63e minuut ook nog eens Anton Keegstra met een liesblessure het veld moest verlaten en kwam Arnold Kingma voor hem in de plaats. De druk werd groter op het doel van Ternaard dat in de 87e minuut moest toezien dat scheidsrechter Hielkema Boornbergum een strafschop gaf omdat Arnold Kingma een speler van Boornbergum onderuit haalde in het strafschop gebied.  De strafschop werd ingeschoten door Harmen Veenstra die ook nog de 4 / 0 op het scorebord bracht in de 89e minuut. Meteen hierna floot scheidsrechter Hielkema voor de laatste keer en bekert Boornbergum door. Em kan Ternaard zich helemaal gaan richten op de competitie die  zaterdag begint