Zaterdag 10-12-2016 stond de wedstrijd sc Kootstertille/Drogeham bij de dames op het p[rogramma. Thuis werd er verloren met 2 – 0 dus ze waren gewaarschuwd.

De tegenstander staat gedeeltelijk bovenaan in deze klasse. De eerste helft was kootstertille de betere lpoeg al was het krachtsverschil kleiner als verwacht. Ze kregen wat meer kansen dan onze dames en het was een opluchting  dat we met 0 – 0 de rust haalden. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. Ternaard kwam prima voor de dag en de tegenstander had moeite om de voor iedere meter vechtende ploeg van Ternaard van zich af te houden. Toen na een kwartier Ternaard op 0 – 1 kwam, leek een sensatie in de maak. Kootstertille kwam er niet meer aan te pas en een stunt leek aanstaande, maar tieminuten voor tijd kregen we toch de gelijkmaker tegen. De 1 – 1 werd door de dames prima verdedigd en er waren nog kansjes om de overwinning uit het vuur te slepen. Maar op het einde vloeiden de krachten weg. En toen de scheidsrechter voor het einde floot werd het punt gevierd als een overwinning. De vreugde was groot, dit was bij de koploper anders, daar voelde het als een nederlaag. Zo sluiten de dames een goede eerste competitie helfd af. Een plaats in de middenmoot is een prima resultaat voor dit jonge team, dat voor het eerst in de 4e klasse uitkomt.Tot na de winterstop.